top of page

KURUMSAL

5000 m² arazi üzerinde 2600 m² kapalı alana sahip firmamız 1996 yılında TEKSTİL BASKI firmalarının ROTASYON ŞABLON ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İZMİR Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur.Kuruluş tarihinden bugüne kadar YURTİÇİ ve YURTDIŞI pazarlarda geniş MESH ve ölçü yelpazesi ile faaliyet gösteren firmamız halen alanında tanınan ve aranılan bir firma olarak TEKSTİL BASKI SEKTÖRÜNE kaliteli ve hızlı hizmet vermeye devam etmektedir. Vizyon olarak kaliteyi benimseyen firmamız;  tasarım, renk ayrımı, gravür aşamalarında akademik eğitim almış konusuna hakim uzman iş gücü ile çalışmaktadır.

Firmamız 2006 yılında alınan yeni yatırım kararı ile AMBALAJ ve MATBAA sektörüne hizmet vermek amacıyla FLEXO ve SYMLESS SLEEVE gravürünü üretim hattına dahil etmiştir. LAZER GRAVÜR makinemiz de, KONVANSİYONEL yöntemlerle Türkiye’de GRAVÜR üretimi yapılamadığı için YURTDIŞINDAN İTHAL edilen SYMLESS SLEEVE ( EKSİZ SONSUZ BASKI ) kalıpları gravür üretimi yapılmaya başlanmıştır. TEKSTİL alanında olduğu gibi FLEXO/SYMLESS SLEEVE üretimi alanında da kaliteli ve hızlı üretim hizmetine uzman iş gücümüz ile devam etmekteyiz.

2006 yılından 3 yıl sonra 2009 yılında farklı sektörlerdeki müşterilerimiz ile yaptığımız AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz, PATENTİ bize ait sistem ile bu sistemle kullanılacak SILICON EMBOSS SLEEVE adıyla kalıpların gravürünü de üretim hattımıza ekledik. Bu kalıplar ile Türkiye de faaliyet gösteren SUNİ DERİ Sektörü BASKI firmalarının neredeyse tamamına uzman işgücümüzle kaliteli ve hızlı hizmet vermekteyiz.

2014 yılı yeni yatırım hamlemiz ile firmamız kullanılmış TEKSTİL ŞABLONLARINI yeniden kullanılabilmesini sağlayan SOLDURMA MAKİNESİNİ üretim hattına dahil etmiştir. YÜKSEK BASINÇLI SU ile hiçbir kimyasal kullanmadan kullanılmış ŞABLONLARI SIFIR ŞABLON kalitesine yakın solduran makinemiz ile bu alanda da kaliteli ve hızlı hizmet vermeye başlamıştır.

TEKSTİL, FLEXO, SUNİ DERİ, SOLDURMA sektörlerinin yanı sıra DEFTER MATBAALARINA BASKI MERDANELERİ, TEKSTİL SEKTÖRÜNE KAUÇUK ZIMPARA DESEN KALIPLARI, YÜKSEK KALIP, SOĞUK FLOK EMBOSS KALIPLARI (ROTASYON BAŞLIKLI), KAYDIRMAZ TABAN BASKI KALIPLARI, KAPI DESENLERİ BASKI MERDANELERİ ile farklı sektörlere de hizmet veren firmamız; yenilikçi yaklaşımı ile kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Tüm bu sektörlere kaliteli ve hızlı hizmet verirken ana ilkemiz; müşterilerimizin memnuniyetini esas alarak tedarikçi olmaktan ziyade müşterilerimize partner olarak birlikte çalışmaktır.

ÇÖZÜME ODAKLIYIZ

 

Saygılarımızla.

Universal Gravür San.ve Tic. A.Ş.

bottom of page